Mapa BTSearch v2 - zapraszamy!

BTSearch

Wyszukiwarka stacji bazowych telefonii komórkowej GSM, UMTS i LTE

» Ostatnia aktualizacja: 2024-06-18 17:53:23 » Pobierz wykaz w formacie .csv
QuickBTSearch:

O serwisie BTSearch

Serwis BTSearch jest prywatną, hobbystyczną inicjatywą, nie wspieraną w jakikolwiek sposób (a na pewno nie w sposób oficjalny ;) przez operatorów sieci komórkowych. Serwis powstał w roku 2000 i miał służyć entuzjastom, czy też trafniej określając - maniakom GSM do wyszukiwania stacji bazowych (BTS'ów) telefonii komórkowej. Początki były trudne, wykaz obejmował ledwie niecałe województwo lubuskie i pojedyncze BTS'y z innych regionów, jednak w chwili obecnej jest to całkiem pokaźny katalog polskich stacji bazowych. Co jest bardzo ważne i pragniemy w tym miejscu szczególnie podkreślić - serwis zawiera taką ilość danych tylko dzięki Wam - czyli wszystkim hobbystom, entuzjastom, maniakom GSM'u w Polsce, którzy niestrudzenie z netmonitorami w rękach wyszukują kolejne stacje. Dziękujemy Wam bardzo, bardzo serdecznie! Bez Waszego wkładu wysiłku i wytrwania, BTSearch nigdy nie osiągnął by obecnego poziomu. I to właśnie Wy sprawiacie, że jest sens rozwijać wykaz i serwis...

Serwis powstał z inicjatywy Dawida Lorenza, przez długi okres był także przez niego stale prowadzony. Ze względu na chroniczny brak czasu, po pewnym czasie do stałego składu BTSearch dołączył Dominik Boryś. Od lipca 2005 przy aktualizacjach wykazu współpracuje z nami także Krzysiek Niemczyk, który odbiera Wasze zgłoszenia i jest obecnie odpowiedzialny za bieżące utrzymanie wykazu w ładzie i porządku. Nie sposób tutaj teraz wymienić wszystkich pozostałych "cichych" autorów BTSearch, nadsyłających swoje zgłoszenia - są ich bowiem dziesiątki, jeśli nie setki!

Serdeczne podziękowania należy złożyć także redakcji serwisu TELEPOLIS.PL, która użyczyła kawałka przestrzeni dyskowej na swoim serwerze, dzięki czemu BTSearch może istnieć.

Plany związane z rozwojem serwisu są dość ambitne, jednak głównemu autorowi i webmasterowi zarazem jak zwykle brakuje czasu, więc póki co BTSearch przyjmuje grzeczną formułę "wyszukiwarki stacji bazowych"... ;)

©2000-2024 Krzysztof Niemczyk & Dawid Lorenz & Dominik Boryś » O serwisie » Napisz do nas » Eksport CLF [for Celltrack...]

16424790